Czego spodziewać się po zmianie dezodorantu na naturalny? Nie ma jeszcze żadnych potwierdzonych naukowo badań opublikowanych w tej sprawie, ale empiryczne dowody i informacje z pierwszej ręki pozwalają nam przypuszczać, czego można się spodziewać po rezygnacji z powszechnie dostępnych dezodorantów lub antyperspirantów.
Oczywiście nasze ciała mogą bardzo się między sobą różnić i to co występuje u jednej osoby nie musi wystąpić u innej. Natomiast osoby mające podobne nawyki lub biologię, prawdopodobnie będą dzielić podobne doświadczenia.
Krótko mówiąc, wiele osób nie zgłasza żadnych różnic w trakcie zmiany, ponieważ naturalny dezodorant może im równie dobrze służyć.
Większość osób z przyjemnością wprowadza zmiany na naturalne, delikatne i skuteczne. Jest dużo łatwiej wiedząc, że owe zawierają wyłącznie bezpieczne, naturalne składniki.
Są osoby, które potrzebują okresu przejściowego, mogącego trwać od kilku do kilkunastu dni. Ostatecznie zależy to od unikalnej chemii ciała. Okres ten jest określany mianem “detoksu pod pachami”. Najczęściej ma miejsce, gdy użytkownik odchodzi od antyperspirantu (zawierającego aluminium, aby zapchać gruczoły potowe i nie dopuścić do wydostawania się potu na zewnątrz).
W tym czasie można zauważyć tymczasowe nasilenie:
- Pocenie się: teoria mówi, że gdy gruczoły są niedrożne, mogą uwalniać płyny uprzednio zablokowane przez aluminium zawarte w antyperspirantach, powodując wzrost wilgoci.
- Zapach: cały widz polega na tym, że oczyszczanie układu i tym samym zwiększona aktywność gruczołu potowego prowadzą do wzrostu wilgoci i ilości potu, na które z kolei oddziałują bakterie bytujące na naszej skórze i mogą powodować nieprzyjemny zapach.
- Wrażliwość: przy hipotetycznym wzroście bakterii i uwalnianiu “zgromadzonych” do tej pory zapasów przez układ limfatyczny może się zdarzyć, że niektórzy doświadczają zwiększonej tkliwości lub wrażliwości, ponieważ ciało oczyszcza się i wydala niepożądane składniki.
RADA PROFESJONALISTY: Gdy w trakcie okresu przejściowego zaczniesz mieć wątpliwości czy robisz dobrze pamiętaj, że proces dostosowywania się jest pozytywnym doświadczeniem dla Twojego ciała! Wiele osób bezskutecznie walczących z problemem nieprzyjemnego zapachu po przejściu na naturalne produkty całkowicie się go pozbyło. Można to wytłumaczyć sposobem, w jaki antyperspiranty oddziałują z bakteriami w gruczołach potowych. Aluminium jest wysoce skuteczne w uśmiercaniu łagodnych bakterii Firmicutes i Staphylococcus, co otwiera pole do rozwoju dla bardziej ostrych mikroorganizmów Actinobacteria. Ich wysoki poziom może się utrzymać i zwiększać bez konkurencji innych bakterii w systemie i tym samym powodować wzrost przykrego zapachu. Im bliżej przyjrzymy się antyperspirantom, tym konieczniejsze wydaje się jest użycie naturalnych alternatyw.
Szukasz naturalnego dezodorantu, który naprawdę działa? Polecamy Schmidt’s 🙂 Zacznij od oryginalnej formuły Stick lub wypróbuj Sensitive Skin, jeśli posiadasz wrażliwą skórę.
Foto i treśc: www.schmidtsnaturals.com