• All
ADAPTOGENY | SoBio Beauty Boutique ADAPTOGENY wyjątkowe substancje roślinne o wszechstronnym działaniu

ADAPTOGENY stanowią ogromne wsparcie dla naszego organizmu. Ich główne zadanie – przystosowanie organizmu do panujących w środowisku warunków oraz zabezpieczenie go przed negatywnymi bodźcami. Przejściowe okresy wzmożonego, codziennego stresu wpływają negatywnie na naszą odporność oraz wytrącają z równowagi gospodarkę hormonalną, a także czynią nas bardziej podatnymi na różne choroby. ADAPTOGENY poprzez swoje właściwości regulujące uwalnianie hormonów, balansują odpowiedź organizmu na stres. Łagodzą tym samym jego skutki widoczne w naszym ciele i psychice. Normalizują działanie ludzkiego ustroju. Nie powodują nadmiernej stymulacji. Nie ograniczają prawidłowych funkcji organizmu.

Do tych najpopularniejszych należą m.in.: Ashwagandha, Gotu Kola, Bacopa monnieri, różeniec górski, żeń-szeń, cordyceps, Holy basil.

Najsilniej działają w obrębie układu nerwowego. Zawarte w nich związki czynne skutecznie poprawiają nastrój oraz wzmacniają pamięć oraz funkcje poznawcze. Ułatwiają skupienie i koncentrację. Ich regularna implementacja sprawia, że jesteśmy bardziej odporni na stres. Dodatkowo lepiej radzimy sobie w sytuacjach napięcia. Wyostrzają się nasze zmysły oraz przyspiesza tempo przetwarzania sygnałów, jakie docierają do naszego mózgu. Korzyści z ich stosowania są ogromne, dlatego warto zapoznać się bliżej z ich właściwościami. Zwolennicy terapii naturalnych uważają, że to właśnie dzięki adaptogenom można w bezpieczny i skuteczny sposób niwelować wpływ stresu na ludzki organizm. Preparaty adaptogenne będą więc idealnym środkiem wspomagającym dla osób zapracowanych, zabieganych i zestresowanych. Pomogą utrzymać dobrą kondycję psychiczną i wydajność fizyczną organizmu. Mają też znaczną przewagę nad substancjami stymulującymi, takimi jak kofeina i nikotyna, ponieważ nie powodują chwilowego skoku energetycznego, ale normalizują pracę organizmu. Nie uzależniają, a pomagają zmniejszać zmęczenie.

Zastosowanie adaptogenów jest naprawdę szerokie i mogą one stanowić panaceum na wiele dolegliwości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 20