• All
MATY DO JOGI | SoBio Beauty BoutiqueMATY DO JOGI

MATY DO JOGI – na co zwrócić uwagę?

Pierwotnie, w Indiach, praktykowano na skórach zwierzęcych lub matach wykonanych z trawy i przykrytych dla zachowania higieny płóciennym materiałem. Wraz z rozwojem jogi na Zachodzie zaczęto produkować maty, których celem było podniesienie komfortu praktyki (m.in. większa przyczepność) jak i większa mobilność (dywanik jest dość ciężki i mało praktyczny w przenoszeniu)

MATY dostępne w naszym Concept Store wykonane są z mikrofibry.  Od spodu zawierają kauczuk. Jest to naturalny materiał. Już sam ten fakt jest dla wielu zaletą. Jednak to, czym kauczuk kusi adeptów jogi najbardziej jest jego antypoślizgowość. Maty z kauczuku pod tym kątem są numerem jeden na rynku. Wierzch maty wykonany z mikrofibry to zastępstwo ręcznika do jogi, który wykonywany jest z tego samego materiału. Zarówno ręcznik do jogi, jak i mata z mikrofibry, mają swoje specjalne zadanie – pochłanianie wilgoci.  Podczas intensywnej praktyki i/lub wysokiej temperatury w pomieszczeniu, mocno się pocimy. Najlepszym przykładem jest np. Bikram lub Hot Yoga. W takich sytuacjach zwykłe maty, nawet te kauczukowe, nie są w stanie podołać śliskiej warstwie, która tworzy się na powierzchni. Mikrofibra chłonie wilgoć i im bardziej jest wilgotna, tym większą antypoślizgowość daje ćwiczącemu.

Duża zaletą mat z mikrofibry  jest ich design. Na mikrofibrze możliwy jest nadruk dowolnych grafik, dzięki czemu mamy duży wybór wzorów.
Pielęgnacja mat z mikrofibry jest prosta – wystarczy je przetrzeć na mokro ściereczką lub gąbką. Można użyć lekkiego detergentu. W przypadku większych zabrudzeń matę można uprać w pralce lub ręcznie, w zależności od modelu i materiału z którego są wykonane.

Polecamy maty MOONHOLI, które charakteryzują się wyjątkowo wysoką trwałością i ciekawie opracowanym designem.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12