• All

ZAPACH – potężne narzędzie, które wpływa na nasze samopoczucie i postrzeganie świata dookoła nas.

Może istotnie obniżyć poziom stresu, pobudzić apetyt, poprawić pamięć, przyciągnąć do drugiej osoby, dodać nam energii, czy wywołać wspomnienia.

Dla przykładu: ZAPACH lawendy – działa uspokajająco i znajduje również zastosowanie w kojeniu różnego rodzaju bólów: mięśniowych, menstruacyjnych, reumatycznych . Miętowy wykazuje działanie przeciwbólowe a dzięki zawartości mentolu powoduje wrażenie uczucia chłodu na skórze. Bergamotowy – jest niezwykle skuteczny przy terapiach antydepresyjnych, w stanach lękowych – poprawia nastrój, a jednocześnie nie wywołuje pobudzenia. Jaśminowy – ma właściwości uspokajające i rozluźniające napięcie mięśni. Jest słynnym afrodyzjakiem

Pamięć węchowa to jeden z fenomenów ludzkiego organizmu. Wiadomo o niej, że nie zmienia się przez całe życie, dlatego potrafimy przypomnieć sobie zapach letniego wieczoru sprzed lat lub słodką woń owoców czy zapach perfum używanych przez naszą pierwszą miłość. Każdy człowiek posiada takie zapamiętane zapachy, które przywołują dobre wspomnienia. Odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa jest w stanie w sposób zaplanowany wpłynąć na nasze emocje i odczucia.

Wyświetlanie 1–12 z 30 wyników