Ale czy to nie sprawi, że mnie “wysypie”? Ale czy naprawdę potrzebuję kolejnego produktu? Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące olejków do twarzy. Prawda jest taka, z wyjątkiem najbardziej ekstremalnych przypadków, że nie tylko olejki do twarzy nie sprawią, że Cię “wysypie” ale ich stosowanie całkowicie zmieni Twoje życie! Nie wspominając o Twojej skórze, która będzie wyglądać i czuć się zdecydowanie lepiej. I prawdopodobnie będziesz potrzebować mniej makijażu… i mniej produktów do pielęgnacji skóry.
OLEJKI DO TWARZY – ZALETY REGULARNEGO STOSOWANIA
1.
Bez względu na rodzaj skóry, wypróbowując olejek do twarzy po raz pierwszy, od razu zobaczysz zdecydowane korzyści. Z olejem wszystko wchłania się efektywniej i zostaje zabezpieczone przed ucieczką ze skóry. Dodatkowo większość olejków zawiera bardzo korzystne dla skóry naturalne składniki, takie jak przeciwutleniacze, polifenole i kwasy tłuszczowe omega.
2.
Możesz użyć olejku do twarzy jako podstawowego (i skutecznego) sposobu nawilżenia skóry, ale również świetnie nadaje się do poprawek makijażu – zamiast dodawać więcej makijażu, wklep trochę olejku, aby ożywić makijaż, który już masz. W obu przypadkach unikaj strefy T, chyba że jesteś najbardziej suchą osobą na ziemi. Olejek do twarzy może w mgnieniu oka stać się również preparatem do demakijażu, preparatem zwalczającym puszenie włosów, olejkiem do skórek i pod oczy oraz balsamem do ust.
Potrzebujesz oleju, jeśli używasz retinoli lub innych produktów wysuszających lub przeciwwypryskowych. Zabiegi, takie jak Retin-A, peelingi lub kremy AHA oraz środki przeciwtrądzikowe – od ściągających toników aż po Accutane na receptę – mogą pomóc Twojej skórze, ale mogą ją również poważnie wysuszyć. Olejki do twarzy przywracają skórze nawilżenie i życie, wygładzając zmarszczki i kojąc ją.
Nawet skóra, która zdecydowanie nie należy do suchych, może skorzystać z dobrodziejstw olejków. Podczas gdy oleje syntetyczne i mineralne są komedogenne i zapychają pory, większość naturalnych olejów roślinnych nie. Wierz lub nie, ale odpowiedni olejek do twarzy może pomóc ja zrównoważyć.
Jeśli jesteś posiadaczką bardzo suchej skóry, najpierw wmasuj bogaty krem nawilżający, a następnie nałóż na nią olejek. (Alternatywnie możesz wmasować trochę olejku do twarzy, a następnie nałożyć na niego bogaty krem nawilżający – również działa). Kolejny trick z nakładaniem warstw: wklep olejek do twarzy, a następnie rozprowadź na nim naturalny mineralny SPF. Krem przeciwsłoneczny nieco uszczelnia działanie olejku, a także lekko matuje skórę, dzięki czemu jest mniej błyszcząca. Olejku możesz również używać tak jak serum lub kremu nawilżającego podczas rozcieńczania formuły podkładu lub bronzera.
3.
Producenci kremów nawilżających poświęcają ogromną ilość czasu, pieniędzy i niepotrzebnych (czasem toksycznych) składników na opracowanie ich tekstury – czyli sprawcy tego jakie będziesz mieć odczucie, gdy faktycznie nakładasz krem nawilżający na skórę. Tekstura jest ważna: jeśli z powodu jego konsystencji/tekstury nie lubisz używać produktu, zwykle go nie używasz. I na pewno nie kupisz go ponownie. Olejki mają z natury wspaniałą, przyjemną dla skóry konsystencję – nie potrzebują dodatkowych składników, aby idealnie w nią wnikały.
4.
Pomimo, że konwencjonalne firmy kosmetyczne (w końcu!) poszerzyły ofertę o olejki do twarzy, to czyste, całkowicie naturalne opcje uznajemy za nieporównywalnie lepsze, nie tylko z perspektywy samej naturalności, ale ponieważ a) ideału się nie poprawia – zastosowanie dodatkowych składników często po prostu redukuje korzyści płynące z olejków bazowych i b) większość producentów czystych olejków do twarzy robi je znacznie dłużej niż konwencjonalni nowicjusze i doskonale wiedzą, co naprawdę działa na skórę.
BONUS: NO-MAKEUP MAKEUP TIP
Powiedzmy, że szykujesz się do wyjścia po pracy. Albo jest godzina szesnasta… i wyglądasz na zmęczoną a Twoja skóra na pozbawioną blasku. Zanim nałożysz korektor, podkład, konturówkę lub cokolwiek innego, rozprowadź między palcami odrobinę olejku do twarzy i wklep go w policzki, pod oczy, na usta, skronie i czoło. Używaj jak najmniej – zawsze możesz dołożyć więcej. Możesz również użyć odrobiny pod oczami, aby wygładzić rozmazany tusz do rzęs lub eyeliner – ale pamiętaj, że olejek może sprawić, że makijaż oczu będzie spływał, więc nie nakładaj go bezpośrednio na makijaż oczu.
Pozostaw olejek na minutę. Nałóż odrobinę pomadki, spójrz w lustro i zastanów się, czego jeszcze możesz potrzebować — może nic więcej, może odrobinę korektora, może odrobina koloru na policzkach . Tak czy inaczej, będziesz potrzebować mniej makijażu niż zwykle – a Twoja skóra będzie wyglądać wyjątkowo promiennie i fantastycznie.
BEAUTY CLUB
zbieraj punkty i otrzymuj zniżki na kolejne zamówienia!